O nás

Kdo jsme?

Jsme organizace, která propojuje a podporuje zájemce o místní produkci potavin (jídla), poskytuje jim informace, ispiraci a energii pro jejich činnost. Pracujeme s odbornými informacemi a vytváříme příklady jiného životního stylu. Viz Lidé.

Co děláme?

Rozvíjíme místní potravinové systémy založené na šetrném zacházení s krajinou a férových vztazích mezi zemědělci a spotřebiteli. Chceme, aby mohli mít z jídla radost. Viz poskytované služby.

Proč to děláme?

Protože chceme proměňovat stávající potravinový systém a jeho prostřednictvím i celou společnost a rozvíjet udržitelné místní (potravinové) systémy na základě skutečné vzájemnosti, spolupráce a porozumění. Viz poslání a cíle.

Jak to děláme?

Na základě tuzemských i zahraničních příkladů a zkušeností se snažíme inspirovat a propojovat, nabízet možnosti, rady  podporu. Snažíme se pracovat pozitivně, se zaujetím, tvůrčím způsobem na základě získaných znalostí a zkušeností  společně s nadšenými lidmi, kteří to cítí podobně.

S čím nám můžete pomoci

  • Zapojte se do KPZ, chtějte znát svého zemědělce a jeho péči o půdu a o krajinu a podpořte ho v ní, potřebuje to! (www.kpzinfo.cz)
  • Dejte své děti do lesní školky (nejlépe té naší), naučí se žít s přírodou a jejími rytmy. (http://skolkakuchynka.cz)
  • Doporučte Vaší škole naše programy a exkurze pro školní kolektivy. (www.asociaceampi.cz/ekovychova)
  • Pronajměte si pro svou firemní či soukromou akci naši jurtu, dřevostavbu, zahradu na krásném trojském svahu na Praze 8 (http://skolkakuchynka.cz/pronajmy/)
  • Pošlete své zaměstnance k nám dobrovolničit ať už třeba fyzicky na zahradě, při péči o ovce či ovocné stromy nebo zeleninové záhony, ale také nám moc můžete pomoci časem vašeho profíka, třeba na PR, tvorbu webu nebo na finance...
  • Podpořte nás finančně vzděláváme, inspirujeme, přinášíme nová paradigmata, ale také platíme složenky, 40 % našich příjmů tvoří plaby od našich klientů, 60 % prostředků získáváme z veřejných zdrojů (zejména Hlavní město Praha a program EU Erasmus+) a od nejrůznějších donorů, budeme rádi pokud mezi nimi budete i vy.