Podporujeme blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí, a která je živí. Směřujeme k péči o krajinu, která je založena na přímém vztahu zemědělců a spotřebitelů, jejich propojování a na lásce k jídlu i zemi, která ho poskytuje. Zde najdete hlavní aktivity, kterými toho dosahujeme.
Krátkodobé vzdělávací programy pro školní kolektivy o jídle, zemědělství, přírodě či zvycích a tradicích, netradičně, autenticky s radostí!
Symposium Živé zemědělství slouží ke sdílení aktuálních informací, zkušeností a novinek ze světa ekologického a biodynamického zemědělství.
Zapojte se do KPZ a vytvořte partnerství s místními zemědělci. Obohatíte svůj život a oživíte krajinu.
Syntropické zemědělství je inovativní přístup, který nabízí alternativu k tradičním metodám a zároveň inspiruje k udržitelnosti a úctě k přírodě.
Čtyři dny předškolního vzdělávání týdně pro rodiče a děti, které chtějí žít s nohama v trávě. rukama v blátě a s hlavou v oblacích.
Kuchyňka je víc než komunitní zahrada, je to místo prolínání lidí, zvířat, aktivit, přijďte se sem něco naučit, vypěstovat, nebo si jen užít den!
Tříletý praktický vzdělávací program ekologického a biodynamického zemědělství v České republice a v zahraniční.
Na zahradě Kuchyňky se skvěle přemýšlí, rokuje, slaví či paří. Pronajměte si kus krásného kopce s jurtou či dřevostavbou na pár hodin nebo na víkend!
Portál Živé zemědělství slouží ke sdílení aktuálních informací, zkušeností a novinek ze světa ekologického a biodynamického zemědělství.
Vzdělávací program pro vaši organizaci, školu, městskou část, firmu nebo rodinnou akci s divadlem a aktivním zapojením účastníků.
Školním kolektivům, obcím firmám i jednotlivcům nabízíme možnost oživit jejich akce divadelním představením a ještě se hravou formou poučit o environmentálních a sociálních souvislostech jídla které jíme.
Vytvoření pilotního bioregionu v rámci ČR prostřednictvím rozvoje ekologického zemědělství a potravinových sítí.
Provozujeme vlastní školní farmu Jednorožec v těsné blízkosti Prahy! Zelenina a vejce od našich studentů!
Vybíráme pro vás to nejlepší, co se urodilo ve světě živého zemědělství a potravinových iniciativ.
Semináře pro trvale udržitelné zemědělství jsou prostorem pro pravidelné setkávání českých a německých ekologických zemědělců pro profesní růst a nové cesty ke spolupráci.
Ve škole Na Beránku se s námi děti uží jaké to je být včelařem, pečovat o své vlastní včelstvo šetrně a s radostí.
Cílem projektu byla instalace včelích brtí v pražských lesích a vzdělávání a osvěta včelařské i běžné veřejnosti a škol o tématu včelařského brtnictví.
Mezinárodní projekt neformálního vzdělávání dospělých se zaměřením na vytvoření vzdělávacího kurikula o ekologickém a biodynamickém zemědělství.
Krátkodobé vzdělávací semináře pro dospělé o ekologickém zemědělství.
Jak získat přístup k půdě jako zemědělec? Jak se o půdu starat jako vlastník? Proč je půda důležitá? To vše se dozvíte zde.
Obsahem projektu je tvorba, propagace a realizace environmentálně vzdělávacích programů (EVP) a vzdělávacích ekodivadel pro MŠ a ZŠ a SŠ i veřejnost na území Hlavního města Prahy a přilehlých krajů.
Tento program se soustředí na klíčová témata související se zemědělskou produkcí, potravinovými systémy a klimatickou změnou, s cílem prohloubit u žáků, ale i vzdělavatelů nejen znalosti, ale i dovednosti a postoje potřebné pro udržitelnou budoucnost.
V roce 2023/2024 realizovala Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. celkem 10 třídenních vzdělávacích seminářů, které byly zaměřeny na usnadnění vstupu dostatečně kvalifikovaných zemědělců do odvětví zemědělství a generační obnovu v tomto odvětví.
V roce 2024/2025 realizuje Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. celkem 10 třídenních vzdělávacích seminářů zaměřených na podporu generační obnovy a rozvoj kvalifikovaných zemědělců, kteří se chtějí zapojit do udržitelného zemědělství.
Srdečně zveme ženy farmářky a producentky potravin k účasti na projektu zaměřeném na rozvoj advokačních dovedností žen v agroekologii. Přihlášky přijímáme do 5. srpna!
Agroecological Youth Education for Future je mezinárodní projekt neformálního vzdělávání, jehož cílem je zvýšit povědomí mladých lidí o udržitelnosti potravinových systémů.
Cílem projektu je vyvinout a zavést smíšený školicí program a nástroje pro sítě KPZ v rámci tří tematických pilířů, které představují „3V“: Viable, Visible, LiVeable.