Podporujeme blízký vztah lidí ke krajině, ve které žijí, a která je živí. Směřujeme k péči o krajinu, která je založena na přímém vztahu zemědělců a spotřebitelů, jejich propojování a na lásce k jídlu i zemi, která ho poskytuje. Zde najdete hlavní aktivity, kterými toho dosahujeme.
Krátkodobé vzdělávací programy pro školní kolektivy o jídle, zemědělství, přírodě či zvycích a tradicích, netradičně, autenticky s radostí!
Symposium Živé zemědělství slouží ke sdílení aktuálních informací, zkušeností a novinek ze světa ekologického a biodynamického zemědělství.
Portál Živé zemědělství slouží ke sdílení aktuálních informací, zkušeností a novinek ze světa ekologického a biodynamického zemědělství.
Zapojte se do KPZ a vytvořte partnerství s místními zemědělci. Obohatíte svůj život a oživíte krajinu.
Čtyři dny předškolního vzdělávání týdně pro rodiče a děti, které chtějí žít s nohama v trávě. rukama v blátě a s hlavou v oblacích.
Kuchyňka je víc než komunitní zahrada, je to místo prolínání lidí, zvířat, aktivit, přijďte se sem něco naučit, vypěstovat, nebo si jen užít den!
Tříletý praktický vzdělávací program ekologického a biodynamického zemědělství v České republice a v zahraniční.
Na zahradě Kuchyňky se skvěle přemýšlí, rokuje, slaví či paří. Pronajměte si kus krásného kopce s jurtou či dřevostavbou na pár hodin nebo na víkend!
Vzdělávací program pro vaši organizaci, školu, městskou část, firmu nebo rodinnou akci s divadlem a aktivním zapojením účastníků.
Vytvoření pilotního bioregionu v rámci ČR prostřednictvím rozvoje ekologického zemědělství a potravinových sítí.
Provozujeme vlastní školní farmu Jednorožec v těsné blízkosti Prahy! Zelenina a vejce od našich studentů!
Vybíráme pro vás to nejlepší, co se urodilo ve světě živého zemědělství a potravinových iniciativ.
Semináře pro trvale udržitelné zemědělství jsou prostorem pro pravidelné setkávání českých a německých ekologických zemědělců pro profesní růst a nové cesty ke spolupráci.
Ve škole Na Beránku se s námi děti uží jaké to je být včelařem, pečovat o své vlastní včelstvo šetrně a s radostí.
Mezinárodní projekt neformálního vzdělávání dospělých se zaměřením na vytvoření vzdělávacího kurikula o ekologickém a biodynamickém zemědělství.
Jak získat přístup k půdě jako zemědělec? Jak se o půdu starat jako vlastník? Proč je půda důležitá? To vše se dozvíte zde.
Mezinárodní projekt Supporting Advanced Learning for Stakeholders Involved in Sustainable Food systems Initiatives.
Projekt „Rozvoj venkova Farmářskou školou“ byl zaměřen na inovace v zemědělství, potravinářství a lesnictví a tematicky se zaměřil na adaptaci na změnu klimatu.
Představujeme jeden z projektů naší mezinárodní spolupráce. Zde se propojí stránka umělecká se vzdělávací. Tématem je pohled na supermarket z úhlu dostupnosti, rozmanitosti, limitů, udržitelnosti, vzniků, zániků, současnosti a budoucnosti.
Nabízíme monžost využít evropskou dobrovolnickou službu v našich projektech pro všechny mladé do 30 let z celé EU.
Obsahem projektu je tvorba, propagace a realizace environmentálně vzdělávacích programů (EVP) a vzdělávacích ekodivadel pro MŠ a ZŠ a SŠ i veřejnost na území Hlavního města Prahy a přilehlých krajů.
Tento program se soustředí na klíčová témata související se zemědělskou produkcí, potravinovými systémy a klimatickou změnou, s cílem prohloubit u žáků, ale i vzdělavatelů nejen znalosti, ale i dovednosti a postoje potřebné pro udržitelnou budoucnost.
V roce 2023/2024 realizovala Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. celkem 10 třídenních vzdělávacích seminářů, které byly zaměřeny na usnadnění vstupu dostatečně kvalifikovaných zemědělců do odvětví zemědělství a generační obnovu v tomto odvětví.
V roce 2024/2025 realizuje Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s. celkem 10 třídenních vzdělávacích seminářů zaměřených na podporu generační obnovy a rozvoj kvalifikovaných zemědělců, kteří se chtějí zapojit do udržitelného zemědělství.
Srdečně zveme ženy farmářky a producentky potravin k účasti na projektu zaměřeném na rozvoj advokačních dovedností žen v agroekologii. Přihlášky přijímáme do 5. srpna!
Agroecological Youth Education for Future je mezinárodní projekt neformálního vzdělávání, jehož cílem je zvýšit povědomí mladých lidí o udržitelnosti potravinových systémů.
Cílem projektu je vyvinout a zavést smíšený školicí program a nástroje pro sítě KPZ v rámci tří tematických pilířů, které představují „3V“: Viable, Visible, LiVeable.