Přemýšleli jste někdy o tom, kde a od koho pochází vaše jídlo? Jak ovlivňuje jeho pěstování, zpracování a distribuce zdraví vaše, půdy a celé naší planety? Jak můžeme prostřednictvím jídla tvořit laskavější svět?
Tohle téma chceme přinést v sobotu 29. 7. na FESTIVAL Jinčí čin. Zrodil se v roce 2016, aby oslavoval město Jičín, oživoval zajímavé prostory, přiváděl do Jičína zajímavé kulturní dění a vytvářel prostor pro diskuzi o důležitých aktuálních tématech. více také na FB.
Šárka Krčílková z AMPI tu bude vyprávět příběh o tom, jak jí komunitou podporované zemědělství KPZky proměnilo a obohatilo život, přivedlo k větší všímavosti i vnímání krasy jednoduchosti. Ukáže, jak KPZ a podobné iniciativy fungují v praxi a jak se do nich zapojit. https://kpzinfo.cz
Svým příběhem naváže Helena Švermová STATEK LEDKOV , kde se pěstují sezónní květiny, ovoce v biosadu a chovají včely. Nebo Tomáš Franěk z JAGAVA PERMAFARMA VESELICE , kde se věnují permakultuře, řemeslům i vzdělávání…
Chce to jinčí činy. Na všech úrovních od té osobní, lokální až po tu mezinárodní. Když si začneme kupovat jídlo od místních ekologických zemědělců, uděláme první krok k proměně svojí i svého okolí.
Chcete o tom vědět víc?
Prozkoumejte také platformu ADVOCADO, kde sdílíme zajímavé příklady z různých zemích a představíme jí na festivalu. https://bit.ly/learn-advocacy
Tvoříme jí v rámci projektu Erasmus+ SALSIFI (Supporting Advanced Learning for Stakeholders Involved in Sustainable Food systems Initiatives, Project ID: 2020-1-FR01-KA204-080270), který finančně podpořila Evropská unie.